Konto dla firm w BPH-sprawdź, co i jak

Konto dla firm warto wybrać z rozwagą, bo jest ono właściwie niezbędne do optymalnego prowadzenia działalności gospodarczej. Nie tylko klienci indywidualni wykorzystują konto w codziennych działaniach. Firma-mniejsza, czy większa, aby prawidłowo funkcjonować musi posiada dać dobre konto bankowe. Przelewy dla pracowników, kontrahentów, płatności na ZUS-to wszystko musi być sprawnie i tanio wykonane z pomocą rachunku firmowego. Czy w tym względzie konto BPH wyróżnia się czymś na rynku? Sprawdźmy.

Bank po przejściach
Zanim przeanalizujemy konto dla firm w BPH, warto przedstawić ostatnie losy tej instytucji. To ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy, który lubi wiedzieć, kto jest właścicielem banku oraz co dzieje się z samą liczba placówek oraz bankomatów. A BPH w ostatnich latach zmieniał swoją strukturę właścicielską. Najpierw połączył się z PBK, później jego część została przejęta przez Pekao SA, a inna cześć przez GE Money Bank. Dla osób, które posiadały w tym banku jakiś produkt (konto osobiste, kredyt hipoteczny, kartę kredytową itp.) w momencie zmiany właściciela, ten moment nie należał do przyjemnych. Zamieszanie związane z numerami rachunków, przenosinami, podziałem oddziałów nie wpływały dobrze na działalność operacyjną banku. Teraz jednak to wszystko jest poza bankiem, który skupia się na prawidłowej obsłudze klientów.

Trzy konta w ofercie
Bank BPH posiada obecnie w ofercie trzy rodzaje kont dla firm:

1.    Biznes Symetria
2.    Biznes Symetria Active
3.    Biznes Symetria Pro

Jak w każdym banku konto dla firm w każdym powyższym wariancie różni się zakresem proponowanych usług i kosztem. A więc konto Biznes Symetria jest przeznaczone dla małych firm, a Symetria Pro dla firm większych, które poszukują bardziej wyrafinowanych produktów i usług bankowych.

Najprostszy rachunek Biznes Symetria oferuje dostęp do podstawowych produktów bankowych (debet w koncie, karta debetowa) oraz do usług bankowości elektronicznej. Konto Biznes Symetria Pro to już usługi związane z handlem walutami online, specjalne usługi ułatwiające przelewy dla pracowników, produkty wspierające handel (akredytywa, inkaso). Ten rachunek kosztuje firmę 50 zł.
Aby ułatwić wybór oferty konta dla firm, bank BPH przygotował również Pakiety Harmonium, które posiadają różny zasób usług.  Poza tym BPH oferuje firmom oczywiście kredyty: inwestycyjne, w koncie, kredyty samochodowe czy leasing samochodu.