Gdy ma sie ROR

Gdy ma sie ROR banki rachunki pieniądze

 

Bankom zawsze zależało na pieniądzach swoich klientów, ponieważ taka jest rola banków. Szkoda tylko, że najczęściej widzą w tym tylko własny interes. W związku z tym nie zawsze są uczciwe w stosunku do swoich klientów. Nic więc dziwnego, że zabiegają o klienta najczęściej tylko po to, aby zrobić kasę. Na przykład najczęściej chodzi im o rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe oraz konta.Tymczasem taki tok myślenie może okazać się zgubny nawet dla banków.

– To prawda, banki wprawdzie biją się o klientów, o ich pieniądze, oszczędności, prześcigają się w ofertach, oprocentowaniach kont i lokat bankowych oraz ulgach w opłatach bankowych, ale czy rzeczywiście?. Teraz tego co kiedyś już nie ma, nie ma już płaszczyzny porozumienia aczkolwiek Polacy nadal mają do polskich banków spore zaufanie skoro przetrzymują na kontach bankowych ponad 900 miliardów złotych. Niestety najczęściej osobiste konta bankowe i rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe czyli popularne ror-y są nie oprocentowane, lub oprocentowane w tak minimalny sposób,  że najlepiej jakby banki się nie ośmieszały i tego oprocentowania w ogóle by nie było. Jak bowiem nazwać decyzję banku pekao sa oraz jemu podobnych, których zwykłe konta bankowe oprocentowane są na 0,01%? Gdyby pieniądze ze zwykłych kont klienci banków zainwestowali na przykład w lokaty, bądź złożyli na rachunki oszczędnościowe mieliby przynajmniej zagwarantowane odsetki. A tak mają tylko same kłopoty, chyba, że zaletą takich kont można byłoby nazwać marketingowe obietnice. Z drugiej jednak strony należy przyznać, że banki zaczynają już rozumieć klientów i zaczynają oprocentowywać zwykłe konta – stwierdził jeden z klientów.

Ale klienci banków powinni pamiętać, że zawsze mają prawo wyboru, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę z myślą, że zawsze można ją zmienić. Ale zawsze najlepszym wyjście jest porównanie ofert, ranking kont osobistych, sprawdzać rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Pamiętajmy też o jeszcze jednej ważnej rzeczy, posiadacze takich rachunków zawsze mogą liczyć na kredyty w ror, ponieważ jeżeli bank ma wgląd do konta klienta i jego finansów, przyznając takie kredyty w ror niczego specjalnie nie ryzykuje – stwierdził jeden z właścicieli konta bankowego.

Dużą zaletą ror jest możliwość szybszego i pewniejszego uzyskania kredytu, bowiem kredyty w ror są przyznawane przez banki, w których klienci mają swoje rachunki. Pamiętać też należy, że zawsze lepsze będzie konto w banku internetowym niż konto założone w tradycyjny sposób  w klasycznym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze i tańsze będą kredyty w ror. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. No i konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy więc czas i pieniądze.