Jak oszczędzac by zarobic.

Jak oszczędzac by zarobic. inwestowanie lokata bankowa rachunek oszczędnościowy

 

Jak oszczędzać pieniądze? Na pewno nie w skarpecie bo wtedy pieniądze leżą i nie zarabiają, mamy jedynie poczucie bezpieczeństwa, że są. Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Jak więc oszczędzać by „zarobić ale dużo się nie narobić”?

Istnieje wiele sposobów oszczędzania pieniędzy. Bezpiecznymi sposobami na oszczędzanie są lokaty i rachunki oszczędnościowe. Nie działają one jednak na takich samych warunkach.

Lokata bankowa to sposób inwestowania pieniędzy polegający na wpłacie do wybranego banku pewnej sumy pieniędzy w depozyt. Lokaty mają za zadanie pozyskać dla banku kapitał, który jest wykorzystywany na przykład przy wypłacie kredytu innemu klientowi. Lokatę można paradoksalnie nazwać pożyczką klienta dla banku. W zamian za to, że klient pożycza pieniądze bankowi, dostaje od niego tak zwane odsetki. Odsetki naliczane są według oprocentowania kwoty jaką złożyliśmy w depozyt. Szkopuł polega na tym, że wpłaconej gotówki nie wolno nam z konta pobierać przez określony czas, tylko w takim przypadku można liczyć na odsetki.

Z kolei rachunek oszczędnościowy działa na podobnych zasadach jak lokata bankowa ale jest bardziej elastyczny. W przypadku lokaty pieniądze zostają tak jakby zamrożone, na rachunku oszczędnościowym możemy wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym czasie bez utraty odsetek. Rachunek oszczędnościowy jest trochę mniej oprocentowany niż lokata.

Lokata bankowa i rachunek oszczędnościowy nie są jedynymi formami oszczędzania pieniędzy. To tylko dwa sposoby wybrane spośród wielu możliwości.

Osoby, które chcą zyskać pieniądze mając już jakiś kapitał i nie chcą go lokować wyłącznie w banku powinny pomyśleć o grze na giełdzie. Bezpieczną i długoterminową transakcją jest inwestowanie w spółki akcyjne. To dobry sposób dla osób, które chcą inwestować ale nie ryzykować.