Najkorzystniejsze warunki

Bank – klient, klient – bank, płaszczyzna niestety nie usłana różami bezkonfliktowej współpracy, bowiem nie może być usłana. Wprawdzie interes jest wspólny, ale jest też konflikt interesów, ponieważ banki chcą jak najwięcej zyskać na biznesie z klientem, a klient jak najmniej zapłacić. Jakie więc banki i czy rzeczywiście po drodze nam klientom z bankami? Może i nam nie po drodze, ale bez banków trudno wyobrazić sobie w miarę normalne funkcjonowanie. Skoro więc jednak banki to jakie – internetowe czy klasyczne? Internet to wieki potencjał, niestety nie do końca wykorzystany, ale też niestety nie do końca zabezpieczony. Najlepszy przykład na takie stwierdzenie to ostatnie blokowania się systemów elektronicznych. Coraz częstsze są też przypadki awarii internetowych systemów bankowych oraz coraz częściej zdarzają się włamania do kont klientów banków. Co by jednak nie mówić konta w bankach internetowych są tańsze, bardziej atrakcyjne nie tylko cenowo, bowiem mamy do nich dostęp przez 24 godziny na dobę, a wszelkie operacje finansowe możemy dokonywać nie wychodząc z domu. Tak więc zaoszczędzamy przez to wiele czasu i również dużo pieniędzy.
– To prawda, że z istoty rzeczy produkty i usługi w bankach internetowych są tańsze, bowiem jak wiadomo banki internetowe nie zatrudniają takiej rzeszy pracowników i nie korzystają z tylu lokali jakimi najczęściej dysponują banki tradycyjne. Utrzymanie tego wszystkiego na określonym poziomie kosztuje masę pieniędzy. Skąd na to banki biorą? Oczywiście od nas od swoich klientów, którzy płacą za to wszystko,między innymi poprzez wszelkiego rodzaju oprocentowania produktów i usług bankowych oraz wielu innych opłat, które banki wprowadzają do swoich taryfikatorów – powiedział jeden z konsumentów bankowych.
Jednakże wybierając każdy produkt, każdą usługę bankową sprawdźmy najpierw oferty, rankingi i zestawienia. Wybierając kredyt sprawdzajmy ranking kredytów, a wybierając konto ranking i analizy kont. Przede wszystkim jednak koszt utrzymania konta oraz czy i ile zapłacimy za przelewy krajowe i zagraniczne. To ważne, bowiem szczególnie przelewy zagraniczne są bardzo drogie. Może nie jest to takie istotne przy kontach osobistych klientów indywidualnych, ale przy kontach firmowych tanie przelewy mają bardzo duże znaczenie. Na przykład w mbanku za otwarcie oraz prowadzenie takiego konta  klient nie zapłaci ani grosza. Każdy klient otrzymuje kartę debetową z możliwością jej ubezpieczenia, możliwe są przelewy krajowe i zagraniczne /w tym 0% za przelewy dokonywane przez internet/ oraz bez prowizji korzystanie z prawie 4000 bankomatów. Oferta mbanku jest ofertą bardzo atrakcyjną i warto z niej skorzystać, a przynajmniej się z nią zapoznać.