Najlepsze dla firmy

Wprawdzie na stały dopływ gotówki najczęściej nie mamy co liczyć, coraz mniejsze mamy zaufanie do banków, dlatego wolimy trzymać swoje pieniądze w domach niż w bankach. Mimo wszystko to jednak banki dają nam większe poczucie bezpieczeństwa – skarpeta czy bieliźniarka nie gwarantuje nam tego. Poza tym z banku najłatwiej opłacić rachunki, zlecenia stałe czy też dokonać bezgotówkowych transakcji finansowych. Szkoda tylko, że konta bankowe najczęściej są tak słabo oprocentowane lub nie są w ogóle oprocentowane. Ale to już zupełnie inna kwestia. Ale nie tylko klienci indywidualni korzystają  z usług bankowych, bowiem konta bankowe dla firm również czekają na przedsiębiorców i ci równie chętnie korzystają z takich usług. Zresztą muszą korzystać, bowiem bez konta bankowego firma nie ma prawa funkcjonować.
– Jeżeli chodzi o indywidualne konta bankowe to ostatnio najchętniej klienci sięgają po oferty kont bankowych mbanku oraz inteligo banku. Nie tak dawno wyliczono, że z propozycji mbanku skorzystało aż 53,3% użytkowników serwisu, natomiast z usług inteligo – 34,5%. Ponoć w tych bankach można znaleźć najlepsze konto. Dotyczy to oczywiście ekont bankowych. Tendencje wśród klientów są bardzo czytelne – najbardziej interesujące ich najlepsze konto internetowe, ponieważ nie dość, że jest o wiele korzystniej oprocentowane to jeszcze tańsze w obsłudze, a klienci zaoszczędzają mnóstwo czasu. Wystarczy tylko nadmienić, że w dalszej kolejności najlepszych kont bankowych zajęły konta w ing – 7,2%, multibank – 2% oraz bank bph -1%. Jako ciekawostkę można przedstawić, że w ciągu ostatnich 30 dni nikt nie założył konta w citibanku handlowym – stwierdził doradca bankowy.
Ale nie tylko konta indywidualne są dla banków ważne, nie mniej istotne są również konta bankowe dla firm. Konta takie są niezbędne dla przedsiębiorstwa, bowiem za pomocą takiego konta przedsiębiorca dokonuje transakcji finansowych, konta bankowe dla firm pozwalają na rozliczenia pomiędzy firmami – posiadaczami kont – a ich kontrahentami. Poza tym wyciągi z bankowych kont firmowych stanowią jeden z najważniejszych dokumentów finansowych pozwalających śledzić dokonywane transakcje. Zresztą, takie najlepsze konto bankowe dla firmy jest wprost niezbędne do prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej i takiego konta przedsiębiorcy poszukują.
– Jedną z najlepszych ofert kont bankowych dla firm jest niewątpliwie oferta mbanku, z prostej zresztą przyczyny, ponieważ wydaje się najatrakcyjniejsza dla przedsiębiorców. Konto firmowe mbanku jest dostępne dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, przedstawicieli wolnych zawodów oraz prowadzących działalność w formie spółek osobowych – to po pierwsze. Po drugie przedsiębiorcy nie płaca za otwarcie takiego rachunku ani za jego prowadzenie, nie płacą za przelewy do ZUS i US, nie zapłacą ani grosza za kartę Visa Business Electron,nie zapłacą też prowizji za wypłaty w wypłatomatach mbanku.Mogą też liczyć na kredyt do 10 000 zł. na start w interesach, a co najważniejsze bez dokumentów i prowizji już od pierwszego dnia po założeniu konta w mbanku i to niezależnie od okresu prowadzenia działalności. Czy nie jest to atrakcyjna oferta dla przedsiębiorców? – retorycznie pyta pracownik mBANKU