Nie każde konto bankowe wiąże się z bezpłatnymi bankomatami!

Nie-każde-konto-bankowe-wiąże-się-z-bezpłatnymi-bankomatami!

Mimo że banki często promują swoje konta jako bezpłatne, dodatkowe opłaty, na jakie zostaje narażony klient, mogą być ukryte w rozmaitych usługach powiązanych z ROR-em. Należą do nich m.in. wypłaty gotówki z bankomatów za pomocą karty płatniczej wydanej do rachunku.

W ofertach kont bankowych prym wiodą te, które zapewniają klientom prowadzenie rachunku rozliczeniowo–oszczędnościowego. To jednak nie znaczy, że konto rzeczywiście nie będzie wiązało się z żadnymi opłatami.

Konto darmowe, ale karta płatna

Musimy pamiętać, że bardzo często tak się zdarza, że choć nie musimy płacić za prowadzenie samego ROR–u, to de facto i tak ponosimy dodatkowe opłaty, choćby za użytkowanie karty debetowej lub wypłatę swoich pieniędzy z bankomatów.

Konieczność przelewania wynagrodzenia

Bardzo częstą praktyką stosowaną przez banki jest oferowanie darmowego konta pod warunkiem zapewnienia przez klienta wpływu w określonej kwocie na dany rachunek oszczędnościowo–rozliczeniowy. Najczęściej banki oferują darmowe konta dla tych, którzy zapewnią minimum tysiąc złotych wpływu na rachunek.

Bezpłatne konta dla aktywnych

Aby za używanie karty debetowej bank nie pobierał określonych w regulaminie opłat i prowizji, klient musi dokonać tą kartą na określoną kwotę lub użyć jej określoną ilość razy w miesiącu.

Wypłaty z obcych bankomatów

Warto również pamiętać, że na bezpłatną wypłatę z bankomatu możemy liczyć najczęściej wtedy, kiedy należy on do sieci naszego banku. Jeżeli jest to urządzenie innej sieci finansowej, musimy się niestety liczyć z tym, że będziemy obciążeni dodatkowymi kosztami, które w skali miesiąca mogą uzbierać się w całkiem pokaźną kwotę.