Zawsze ten sam dylemat

Konta darmowe – oczywiście nie ma takich kont i jest to tylko chwyt reklamowy, nie wiedzieć dlaczego jeszcze stosowany, bowiem za darmowe karty kredytowe banki już odpowiedziały finansowo. Wprost przeciwnie, coraz więcej płacimy za prowadzenie kont, ponieważ coraz więcej jest ukrytych opłat i dodatkowych usług. Poza tym najczęściej są to konta nieoprocentowane, albo oprocentowane tak jak w pekao są na 0,01%. Kpiny z klienta i jego pieniędzy. I na tych nieoprocentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że konta te są nieoprocentowane. A tak reklamowaną złotówkę dokładaną do jakiejś tam operacji bankowej dzięki czemu miesięcznie można zyskać 10 czy 20 złotych banki sobie bardzo szybko odbierają, a nawet kilkakrotnie więcej. Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które w swojej ofercie mają w miarę uczciwie oprocentowane konta /np. bank ochrony środowiska, polbank, toyota bank/, ale i w tych bankach nie ma coś za nic. Ponoć nasi specjaliści finansowi wyliczyli, że tylko jedna czwarta Polaków trzyma swoje pieniądze na kontach bankowych, a skoro tak to może banki zastanowiłyby sie dlaczego?
– Nasi rodacy tracą zaufanie do banków i to nie tylko z własnej winy, ponieważ banki manipulując ofertami same się do tego przyczyniły. Jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Różni są doradcy i różne ich opinie, ale skoro ktoś nie potrafi sobie sam poradzić, niech skorzysta z pomocy doradcy finansowego. Ale sprawa jest prosta – im konto jest tańsze w prowadzeniu tym lepsze. Dlatego trzeba przeglądać rankingi najlepszych kont bankowych, zastosować kalkulator i wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Na przykład jedne z lepszych ofert kont bankowych mają banki internetowe i dlatego konto przez internet cieszy się największym zainteresowaniem klientów. Na przykład konto przez internet mbanku od dawna plasuje się w czołówce najlepszych kont nie tylko banków internetowych, a tuż za nim jest konto przez internet banku Inteligo. Banki te wyraźnie zdystansowały pozostałe konta zakładane przez internet. Szczególnie ciekawa jest oferta mbanku, bowiem za konto przez internet tego banki, a właściwie za jego założenie i prowadzenie klienci nie płacą już od 10 lat. Poza tym nie zapłacą za przelewy internetowe, bank nie wyznacza regularnej minimalnej wpłaty, wydaje bezpłatną kartę debetową i zapewnia prawie 4000 bezpłatnych bankomatów. Wybór jednak należy do klienta.
– Założyłem takie konto w mbanku i jestem naprawdę bardzo zadowolony i z obsługi i z opłat bankowych, a właściwie ich braku – twierdzi jeden z klientów mbanku. Wybrałem ten bank ponieważ prześledziłem ileś tam ofert, a konta bankowe porównanie podpowiedziało mi,  ze właśnie oferta mbanku będzie dla mnie najkorzystniejsza. I tak się stało.