Dobry rachunek to podstawa

Resort finansów alarmuje, że tylko jedna czwarta naszych rodaków ma założone w bankach konta, a prawie 90 procent transakcji finansowych realizowanych jest jeszcze za pomocą gotówki. Dlatego są już pierwsze projekty, aby zmienić tą niekorzystną dla państwa sytuację, ponieważ są to dodatkowe i niepotrzebne koszty. Resort postanowił więc postawić na elektroniczne pieniądze. Według projektu wszystkie wynagrodzenia za pracę, stypendia, a w przyszłości także  emerytury i renty mają być przelewane na konta bankowe, natomiast transakcje finansowe mają być dokonywane tylko za pomocą przelewów oraz kart płatniczych. Takie są plany, ale jak wiadomo do realizacji ich jest jeszcze daleko, a poza tym to jest wolny kraj i nawet rząd nie zabroni swoim obywatelom posługiwać się gotówką. Poczekamy zobaczymy. Natomiast prawdą jest, że o wiele prościej i łatwiej jest rozporządzać gotówką z konta w banku, niż brać gotówkę do kieszenie i jechać załatwiać swoje sprawy finansowe na tak zwaną piechotę.
– Dlatego najlepiej i najprościej założyć konto w banku, więc strona rządowa oraz banki mają w pewnym sensie rację, ale i tak wybór będzie należał do właściciela gotówki. Problem tylko w jakim banku i jakie konto wybrać? To stały dylemat od lat funkcjonujący i wbrew pozorom nie jest to sprawa prosta. Tym bardziej, że banki w walce o klienta stosują niekoniecznie uczciwe chwyty. Decydując się na założenie konta należy zastanowić się do jakich celów konto w banku ma nam służyć, czy do bieżących opłat, przelewów i pobierania gotówki, czy też mamy zamiar składać na nim swoje oszczędności. Jeżeli to pierwsze to zakładamy najprostsze konta osobiste z możliwością uzyskania kredytu odnawialnego, otrzymaniem karty bankomatowej. Oferta kont osobistych jest rzeczywiście bardzo bogata, ale radziłbym zwrócić uwagę na konto bankowe Getin Bank – stwierdził znawca tego rynku.
Czy rzeczywiście konto bankowe Getin Bank jest godne uwagi? Chyba tak skoro ma tylu zwolenników. Szczególnie duże zainteresowanie klientów tego banku wzbudza internetowe konto bankowe Getin Bank tak zwane „konto skarbonkowe”. Zainteresowani tą ofertą nie zapłacą na przykład za jego otwarcie, za korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce, za kartę kredytową paypass oraz za przelewy internetowe. Konto skarbonkowe jest rachunkiem oszczędnościowo – rozliczeniowym prowadzonym przez Getin Noble Bank SA, a za każdą transakcję ponad 100 zł bank przelewa na konto właściciela 1 złotówkę. Bank płaci również właścicielowi konta za założenie każdej lokaty z konta, a także za regularne miesięczne wpływy powyżej 1000 złotych, a także za spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. Więcej szczegółów o tej ofercie na stronie internetowej banku lub w jego oddziałach.

.