Studencie, masz już darmowe konto bankowe?

Studencie,-masz-już-darmowe-konto-bankowe?

Studenci, którzy nie posiadają jeszcze darmowego konta bankowego, powinni to czym prędzej zmienić.

Czas na studiach to najlepszy okres na założenie taniego konta bankowego. Wtedy to studenci otrzymują stałe przekazy pieniężne od rodziców lub stypendia, a to powoduje, że konto bankowe jest po prostu niezbędne. W sytuacji, gdy student otrzymuje pieniądze od rodziców, może jeszcze obyć się bez konta, ale gdy przyznane zostanie mu stypendium z uczelni, konto będzie już niezbędne.

W tej chwili studenci nie mogą narzekać na sytuację na rynku usług kont bankowych. Wybór rozwiązań skierowanych do studentów jest wprost ogromny, a banki co rusz to kuszą ich jeszcze atrakcyjniejszymi i jeszcze lepszymi ofertami. Najlepsze z perspektywy studenta jest to, że może liczyć na konto darmowe. Aby je założyć, nie trzeba uiszczać żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, sam proces zakładania takiego konta jest ultra szybki i można go wykonać nawet przez Internet. Założenie konta za darmo to jednak jeszcze nic. Studenci mają w ofertach banków rachunki, których prowadzenie jest także darmowe. W kwestii takich parametrów jak karta płatnicza, przelewy, wypłaty z bankomatów banki idą na rękę studentom aż do tego stopnia, że za żadną z tych rzeczy nie muszą oni płacić.

Wybór właściwego konta jest w takiej sytuacji trudny tym bardziej, że ich możliwości są często identyczne. Wskazówką w tym procesie decyzyjnym może być jednak informacja, z jakiego banku korzystają rodzice studenta. Jeśli wiemy jaki to bank, to najlepiej jest wybrać konto studenckie w tym samym banku. Dlaczego? Większość, o ile nie wszystkie banki oferują darmowe przelewy wewnętrzne. Co więcej, przelewy te są z reguły realizowane ekspresowo, a ta kwestia ma nierzadko duże znacznie w życiu studenta.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na taki element, jak opłaty za wypłaty w innych bankomatach. Nie możemy mieć pewności, że zawsze uda nam się znaleźć w mieście bankomat naszego banku. Dlatego też lepiej jest się upewnić zawczasu, czy wypłata pieniędzy nie będzie pociągać za sobą dodatkowych kosztów.

Reasumując, na studentów czeka całe multum propozycji i rozwiązań w zakresie kont bankowych. Jeśli nie wiemy, jaki ROR wybrać, dobrze jest posłużyć się jakąś porównywarką ich parametrów. To na pewno ułatwi wybór, kierując uwagę na najistotniejsze parametry kont.