Bogata oferta trudny wybór

Rynek kont bankowych jest wyjątkowo bogaty, oferty coraz atrakcyjniejsze , jedne korzystne dla klienta inne mniej korzystne, a to dlatego, że banki walczą o klienta. Wszystko bowiem wskazuje na to, że już niedługo nasze wynagrodzenia, a także inne dochody będą przelewane tylko i wyłącznie na konta bankowe. Na taki pomysł wpadł resort finansów. Mało tego, tylko poprzez przelewy bankowe, zlecenia stałe czy płatności za pomocą kart bankowych mają być realizowane wszelkie transakcje finansowe. Teraz jak wyliczony aż 90 procent transakcji finansowych zawieranych jest za pomocą gotówki, a tylko jedna czwarta dorosłych Polaków ma założone konta. Tak więc konto bankowe nabierze o wiele większego znaczenia niż dotychczas i dlatego banki tak walczą o klienta.
– Tymczasem gdy jednym bardzo odpowiadają warunki jakie zapewnia ten czy inny bank i jego konto bankowe innym już niekoniecznie, dlatego należy naprawdę dobrze analizować, by wybrać dla siebie najbardziej korzystna ofertę. Jedno jest pewne, nigdy nie było i nie ma darmowych kont, ale ofert tego typu jest coraz więcej. Ponoć takie konto bankowe ma deutsche bank. Jego konto internetowe dbnet to najczęściej nagradzane konto bankowe – tak przynajmniej twierdzą w deutsche banku. Jakie więc największe zalety są konta w tym banku? Przede wszystkim bank nie pobiera opłat za prowadzenie takiego konta, nie pobiera prowizji za korzystanie z bankomatów na całym świecie, nie pobiera opłat za krajowe przelewy dokonywane przez internet i nie każe sobie płacić za wydanie karty debetowej /ale tylko w przypadku dokonania tą kartą przynajmniej jednej transakcji w miesiącu/. Nie ma natomiast informacji czy bank pobiera opłaty za otwarcie takiego konta, czy też za zlecenia stałe – prawdopodobnie pobiera. Pytań jest zresztą o wiele więcej. Zazwyczaj banki podają takie informacje na których im zależy, niekoniecznie takie o których powinni wiedzieć klienci – stwierdził znawca tego rynku.
Na przykład w kredyt banku pod hasłem rachunki ekstrakonto jest pięć rodzajów kont: junior, student, s, vip, profit. Jakie wybrać? W zależności od potrzeb. Najbardziej popularne w kredyt banku ekstra konto bankowe s zawiera – jak zwykle – mało szczegółowych informacji. Kilka ogólnikowych sformułowań typu: praktyczny i wygodny sposób zarządzania finansami, dostęp do bezpłatnych bankomatów, placówki w całej Polsce, czy bezpłatny serwis. Poza tym krótka informacja o karcie oraz przenosinach konta. Żadnych informacji o opłatach bankowych. Zaznaczmy, że konta osobiste tego banku nie są na wysokich pozycjach w rankingach kont. Tylko oszczędnościowe konto bankowe – lokata swobodna zajmuje w rankingu Comperii wysokie 5 miejsce. Ofert jest więc wiele, ale jak widać nie wszystkie korzystne dla klienta.