Czy kredyt hipoteczny w ING jest dobry?

Każdy kto dziś chce zaciągnąć kredyt, ma do wyboru szeroką gamę ofert kredytowych. Lista banków jest długa, a wybór duży. Na co się zdecydować? Dziś na tapetę bierzemy kredyt hipoteczny w ING. Zastanówmy się czy jest to dobra oferta.

Dobry kredyt hipoteczny piechotą nie chodzi. Pomimo, że banki szturmem ruszają po klienta ze swoimi kredytami hipotecznymi, to znaleźne dobrego kredytu nie jest takie proste. Z definicji wydawałoby się, że dobry oznacza najtańszy, ale nie koniecznie.

Warunki kredytu

O tym czy dany kredyt jest korzystny świadczą jego parametry. W każdym kredycie hipotecznym mamy do czynienia z oprocentowaniem, prowizją za udzielenie kredytu, marżą, wkładem własnym, ubezpieczeniem itp. Nie da się ukryć, że w większości przypadków największą uwagę zwracamy na procentownie. Kredyt hipoteczny ING zakłada dość niskie oprocentowanie – od 4,75 proc. Rzeczywiste w tym banku wynosi ok. 5,9 proc., w tym marża – 1,7 proc., zaś prowizja za udzielenie – 1,2 proc. Lub 1,6 proc. w zależności od rodzaju klienta. W ogólnym rozrachunku jest jeden z lepszych kredytów hipotecznych na rynku. Plasuje się na pierwszych miejscach w rankingach.

ING i cała reszta

W ostatnim czasie, zwłaszcza w miesiącu grudniu, mieliśmy do czynienia z istną ofensywą kredytową. Banki obniżały marże, rezygnowały z prowizji przygotowawczych. Na tle takich banków jak:  Alior Bank, Lukas Bank, BPH, Polbank, Kredyt Bank czy BNP Paribas Fortis, kredyt hipoteczny w ING wypada korzystnie. Nie trzeba się długo zastanawiać, gdzie wybrać się po dobry kredyt, niemniej jeśli jesteś klientem innego banku, zanim zdecydujesz się na kredyt hipoteczny w ING, sprawdź czy Twój bank nie zaproponuje Ci korzystnych warunków. Zdarzyć się może, że w wyniku negocjacji kredyt hipoteczny w Twoim banku będzie lepszy niż ten w ING.